Головна » 2016 » Березень » 22 » 145 річниця з Дня народження Лесі Українки.
07:37
145 річниця з Дня народження Лесі Українки.

Є люди, як свічки,-

Згорають, відходять у небуття.

Є люди, як зірки,-

Горять, і світять все життя.

  Зіркою такої величини є геніальна українська поетеса Леся Українка. 25 лютого вся Україна відзначала 145 річницю з Дня народження Лесі Українки. Людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, чиє ім’я овіяне особливою всенародною любов’ю. Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Саме тому її називають дочкою Прометея, бо саме вона перейняла від Т.Шевченка й понесла далі естафету правди, добра, людяності.

  Із нагоди вшанування 145 річниці від Дня народження Лесі Українки в Лукімській ЗОШ І-ІІІ ступенів вчителями української мови та літератури  Слюсенко Ніною Миколаївною та Гнатко Ганною Іванівною було підготовано та проведено виховний захід «Я маю в серці те, що не вмирає», спрямований на виховання любові до українського поетичного слова.

  Захід розпочали ведучі Нор Я. Та Рибаченко К. під пісню О.Білозір «Я-україночка». Біографія Лесі Українки мелодійно перепліталася з декламацією її поетичних творів. Як зачаровуюче звучали такі до болю знайомі рядки віршів: « Хто вам сказав, що я слабка», «Надія», «Мамо, іде вже зима», «Contra spem spero» та інші, продекламовані учнями. Кращими декламаторами віршів були: Миценко В., Машков О., Машкова Д., Хрипун Ю., Кисла А., Удод Я., Миронець А., Рибаченко Є., Москалюк М., Колодяжна А., Пащенко М., Литвиненко О. та Пащенко О. вірші були пронизані легким сумом та глибокою любов’ю до рідної землі. Також була представлена інсценізація із Лесиного життя «Мама і маленька Леся», де було показано, що вона  була волелюбною  дівчинкою.  Свято завершилося піснею «Меч Арея», у виконанні учнівського колективу: Нора Я., Коби О., Недбайла Я. Та Колісника Р. Також була представлена книжкова виставка «Лесиними стежками», з якою учні ознайомилися після заходу.

  На весь світ лунає сьогодні поетичне слово Лесі Українки. Усе прогресивне людство схиляється в пошані перед світлим іменем поетеси, яка сіяла розумне, добре, вічне. Вогонь пісень Лесі Українки палає уже понад століття. Це незгасимий вогонь таланту, справжнього, від Бога. Вона несла вогонь своїх поезій, цю іскру Божу, за життя людське, несе і зараз, устами нашими, її потомків. То ж нехай звучить серед нас слово про Лесю, як шана наша пам’яті її.

  Вона була, є і буде. Дякуємо за це долі, що зродила на нашій землі Лесю Українку, яка стала символом і гордістю нашої України, яка вірила у своє безсмертя і стала безсмертною!

                   Учитель української мови та літератури Лукімської ЗОШ І-ІІІ ст. Гнатко Ганна Іванівна

  

Переглядів: 145 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0