Головна » 2011 » Грудень » 3 » 1 грудня - Всесвітній День боротьби зі СНІДом
21:23
1 грудня - Всесвітній День боротьби зі СНІДом

                                 Від малої іскорки  може згоріти цілій лан                                                                                                         Європейська приказка

Людство вступило в третє тисячоліття з глибоким гуманістичним світоглядом,дбайливим ставленням до людини, здоров’я, довкілля. Людина стає основою концептуального розвитку суспільства. Система ідей та поглядів на людину як на найвищу цінність  закладена у філософсько – психологічній течії – гуманізм (прагнення до людяності, до створення гідних людського життя умов, а також турбота про щастя окремих людей і народів).

Ясна річ, життя людини залежить від багатьох чинників, але основним є її власна поведінка, за якою ми судимо про неї. Поведінка людини – це дії, вчинки, які особа сама здійснює.

 У травні 1988 року Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня було офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У 2003 році Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ, виступила з ініціативою змінити назву Дня 1 грудня з «Дня боротьби зі СНІДом» на «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми» з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

СНІД – невиліковна хвороба, але  й у більшості випадків можна запобігти. ВІЛ потрапляє до організму людини внаслідок її організму, тобто оса=оба сама повинна здійснити певні дії, щоб заразитися.

За даними прес – служби МОЗ , Україна осідає одне з перших місць у Європі за темпами поширення ВІЛ/СНІДу. Щоденно в Україні інфікується 39 осіб, помирає від СНІДу -8 громадян.

Вправа «Життєва ситуація»

Ситуація А. Іринка, ВІЛ – інфікована дитина, відвідує дитячий садочок. Дитина не знає, що вона хвора, тому що батьки це старанно приховують. Вони сумніваються, чи потрібно це розповісти виховательці, щодо їхньої донечки буде особливе ставлення.

Запитання:

1. Чи повинні батьки повідомити про хворобу виховательці?

2. Чи повинна дитина знати про своє захворювання?

3. Чи ризикують однолітки Іринки заразитися?

Вправа «Безпечно – ризиковано»

Кожній людині дуже важливо пам’ятати, наскільки ризикованими чи безпечними є ситуації, в які ми потрапляємо щоденно. Для цього ми будемо використовувати сигнальні двокольорові картки: зелений колір – безпечно, червоний колір – ризиковано.

1. Купатися в басейні (безпечно).

2. Обійматися (безпечно).

3. Потискати руку (безпечно).

4. Робити собі татуювання (ризиковано).

5. Чихати та кашляти (безпечно).

6. Користуватися однією бритвою (ризиковано).

7. Мити статеві стосунки (ризиковано).

Вправа «Лозунг на завершення»

Обирай здоровий спосіб життя!

                                  

Червоний колір – це колір любові. Саме розуміння, уваги, любові потребують люди, які живуть з ВІЛ/СНІД. Червона стрічка є загальновизнаним символом вшанування пам’яті людей, які померли від СНІД, символом солідарності з людьми, що живуть з ВІЛ/СНІД.

Переглядів: 538 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0