Головна » 2012 » Грудень » 4 » 9 листопада - День української писемності та мови
21:23
9 листопада - День української писемності та мови

Незвичайно відбулося  9 листопада святкування Дня української писемності та мови в нашій школі. Уперше цю дату відзначили в навчальному закладі  ще 1997 року, коли з’явився президентський указ, згідно з яким в Україні було встановлено нове державне свято - День української писемності та мови.

За багато років існування цього свята у школі з’явилися певні традиції. Наприклад, щорічно 9 листопада для учнів початкових та старших класів проводиться І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені славетного мецената Петра Яцика. Вшановується пам’ять Нестора-літописця, бо  вважається, що саме з нього почалася писемна українська мова.

«Знай,бережи, збагачуй велике надбання українського народу – рідну мову. Це мова великого народу, великої культури». Саме такими словами розпочалося «Свято мови» у нашій школі. На чудову вишиванку стала схожа школа та всі її учні.

Вишиті рушники, сорочки, калина, верба майоріла і ніби підкреслювали, що сьогодні – День української мови та писемності. Ми говорили, яка милозвучна наша мова. Учні старших класів повідомили всім про витоки та перші згоди, хто звеличував і намагався піднести її на п’ядестал. Чудові пісні звучали по всій школі, запальні танці піднімали настрій глядачам.

Незважаючи на те, що кількість учнів у школі незначна, до свята готувались асі дружньо. Відмітились своєю артистичністю учні: Москалюк Марічка (5 клас)та Дрипан Руслан (6 клас).Їхня гра зачарувала наших гостей ( заступників директорів з виховної роботи), які відвідали наш захід. Дане  свято є досить актуальним на сьогоднішній день. Адже, українська мова повинна процвітати, і нам потрібно пишатися не тільки 9 листопада, але і кожного дня.

Переглядів: 394 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0