Головна » 2012 » Грудень » 4 » 130 - річчя з дня народження В’ячеслава Казимировича Липинського
21:24
130 - річчя з дня народження В’ячеслава Казимировича Липинського

  У нашій школі відзначали 130 - річчя з дня народження В’ячеслава Казимировича Липинського – видатного українського політичного діяча, історика, соціолога, публіциста, теоретика укр. Консерватизму, одного із організаторів Української демократично – хліборобської партії. За гетьманату – посол України в Австралії.

  Вячеслав Липинський народився 18 квітня 1882р у маєтку польського шляхетського роду Липинських. Зростав у середовищі католицькому, хліборобсько – шляхетському, культурно польському. Навчався у Житомирській, Луцькій та Київській гімназіях. У Київській гімназії він потрапив в українське середовище, брав участь у зустрічах, які відбувалися у домі Марії Требільської. Відомий український історик Наталія Полонська – Василенко казала, що «там зустрічалися люди різного віку, різних політичних переконань, різних фахів, але об’єднані одним почуттям - любов’ю до України».

1903 р. Липинський вступив до Ягеллонського університету в Кракові. 1917 року Вячеслав Казимирович зустрів лютневу революцію у Полтаві. У червні 1918 року виїхав з України до Відня, щоб обійняти там посади посла Української Держави.

  Вячеслав Липинський видавав неперіодичні збірники «Хліборобська Україна» (1920-1925 роки), де друкувався його історіософський трактат.  Листи до братів – хліборобів. У листопаді 1926р. Липинський за дорученням Гетьмана Павла Скоропадського переїжджає до Берліна працювати до новоствореного Укр. Наукового інституту як дійсний член. Але хронічна легенева недуга Липинського загострюється. Після серцевого нападу він помирає 14. 06. 1931р.  

 

Переглядів: 369 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0