Головна » 2017 » Листопад » 29 » Біометричні паспорти
15:46
Біометричні паспорти

До уваги батьків та учнів !

 1. Всі документи, що видають в Україні тепер є біометричними. Що це означає?

Сьогодні всі паспорти - і внутрішній ID-картка, і закордонний паспорт - мають електронний чіп із біометричними даними власника документу.

 1. В уявленні деяких людей біометричні дані це відбитки пальців, аналізи крові, ДНК і таке інше. Поясніть що таке «біометричні дані» насправді і як відбувається процедура створення таких документів?

Так на електронний чіп вносяться біометричні дані власника документу.

Біометричні дані - сукупність даних про особу, зібраних на основі фіксації її характеристик, що мають достатню стабільність та істотно відрізняються від аналогічних параметрів інших осіб (біометричні дані, параметри - відцифрований підпис особи, відцифрований образ обличчя особи, відцифровані відбитки пальців рук).

 1. Якщо громадянин з певних причин не хоче отримувати біометричний паспорт є варіанти отримання посвідчення особистості старого зразка?

Ні, тільки біометричний. 

В разі подання особою заяви-анкети для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, у зв’язку з оформленням паспорта громадянина України до територіального підрозділу міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання паспорт буде оформлено засобами Реєстру, тобто біометричний.

Слід зазначити, що відмова від паспорта громадянина України оформленого засобами Єдиного державного демографічного реєстру за релігійними переконнями чинними законодавством не передбачена.

 

 1. Як відбувається процедура виготовлення такого документа для осіб, що вже мають паспорт громадянина України?

 

Біометричний закордонний паспорт може отримати кожний бажаючий,

Особи, які вже мають паспорт  громадянина у формі «книжечки», які видавалися раніше і строк їх дії ще не завершився будуть чинними до завершення такого строку дії. Обовязкової заміни такого паспорту законом не передбачено.

 

 1. Які потрібно документи?

Для оформлення закордонного паспоту:

заява-анкета (подається особисто або законним представником);
- паспорт громадянина України (для осіб, що досягли 14-річного віку);
- свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон вперше особі, що не досягла 14-річного віку);
- відповідні документи з відміткою банку про здійснення встановлених законодавством платежів (консульського збору) або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів (консульського збору);
- документ про реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків у разі його наявності (для громадян, що досягли 18-річчя).

Фото робить працівник міграційної служби прямо на місці на відповідному обладненню. Якщо оформлюєте документ дитині до 12 років або людині, що за станом здоров'я не може пересуватись (і про це є відповідна довідка) то фото можна принести готове одну розміром 10 х 15 сантиметрів на білому фоні, де 80 відсотків є зображення обличчя.

Для оформлення вперше паспорта громадянина України у формі картки:

 • Свідоцтво про народження;
 • Паспорти батьків;
 • Довідку реєстрації ;
 • Ідентифікаційний код
 1. Який термін виготовлення?

Заяви про оформлення паспорта розглядаються протягом не більш як 20 робочих днів з дня подання документів. Виключення: при терміновому оформленні (за заявою особи) зі сплатою подвійного розміру держмита та вартості послуги до 7 робочих днів.

7. Скільки це коштує?

Паспорт громадянина України у формі ID-картки в термін до 20 днів коштує 279 гривень, 10 днів - 366 гривень. Особи у віці 14-18 років, які оформлюють паспорт вперше безкоштовно.

 1. Чи можна оформити цей документ дистанційно, наприклад, через інтернет, як це зробити?

Треба зауважити, що заяву на отримання біометричного паспорта людина має подати особисто. Або це може зробити законний представник громадянина, у випадках, передбачених законодавством.

 1. Для поїздки за межі України дитина повинна мати паспорт. Про який вік ідеться, і де отримати такі документи, скільки це коштує?
 1. Тепер громадяни України отримують паспорт ID - картку у 14 років. Навіщо таке нововведення?

Оформлення першого паспорта ID - картки – обов’язок кожного українця, якому виповнилося 14 років і це визначено чинним законодавством.

 Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Перший паспорт видається безкоштовно на 4 роки, після досягнення 18-річного ви отримаєте паспорт зі строком дії 10 років.

 1. Чому перший паспорт діє лише 4 роки?

Обмежений строк дії документа у віці 14-18 років відповідає світовій практиці та обумовлений суттєвими фізіологічними змінами у даний період.

ID-картки видаються як перший паспорт, а також у разі зміни прізвища, втрати, псування паспорта або необхідності вклеювання фотографій за досягненням 25- або 45-річного віку.

Біометричний закордонний паспорт може отримати кожний бажаючий, однак всі паспорти, які видавалися раніше і строк їх дії ще не завершився будуть чинними до завершення такого строку дії.

 Які можливості дає власнику такого документа?

Головним мотивом запровадження біометричних паспортів є їх захищеність від підроблення. Новий паспорт містить електронний безконтактний чіп, який неможливо змінити або скопіювати.

Для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології, що робить підробку електронних документів практично неможливою.

У разі крадіжки чи втрати такого паспорту, зловмисники не зможуть скористатися ним.

Нові паспорти, на відміну від попередніх «книжечок» видаються на основі електронної бази даних Єдиного державного демографічного реєстру, отже кожній особі лише один раз доведеться пройти процедуру ідентифікації, надалі інформація про неї буде міститися в реєстрі.

Ступені захисту паспорта громадянина України у формі картки можна переглянути на офіційному сайті Державної міграційної служби.

​​​​​​ 21.Чи варто хвилюватися про терміни, чи змінювати документи на біометричні покищо не обов’язково?

Поспішати не потрібно: Обов'язкової заміни документів не передбачено

Запровадження нових біометричних паспортів – тривалий процес, який буде відбуватися природнім шляхом у найближчі кілька років. Обов'язкової заміни документів, так само як встановлення граничних термінів дії раніше виданих документів законодавством не передбачено.

ID-картки видаються як перший паспорт, а також у разі зміни прізвища, втрати, псування паспорта або необхідності вклеювання фотографій за досягненням 25- або 45-річного віку.

Біометричний закордонний паспорт може отримати кожний бажаючий, однак всі паспорти, які видавалися раніше і строк їх дії ще не завершився будуть чинними до завершення такого строку дії.

 

 

УДМС України в Полтавській області

 

Переглядів: 61 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: