Головна » 2014 » Грудень » 19 » Інтелект можна підвищити, тренуючи пам'ять
08:01
Інтелект можна підвищити, тренуючи пам'ять

        Коефіцієнт інтелекту (IQ), який, як вважали багато вчених, визначається генетично, все ж таки можна підвищити за допомогою тренування пам'яті. Такого висновку дійшли швейцарські дослідники Сюзан Джеггі (Susanne Jaeggi) та Мартін Бушкюль (Martin Buschkuehl). 
      Психологи розглядають інтелект як універсальну психічну здатність, в основі якої лежить генетично обумовлена властивість нервової системи переробляти інформацію з певною швидкістю і точністю. Людина може набувати знань і розвивати навики, проте швидкість їх засвоєння і здібність до їх кращого застосування, тобто інтелект, на думку більшості вчених, є успадкованими. 
       Як йдеться в повідомленні Національного наукового фонду США, вчені, що працювали в університеті Мічігану (США), досліджували залежність інтелектуальних здібностей від пам'яті і з'ясували, що одну зі складових IQ можна підвищити шляхом тренувань. 
      Більшість тестів на IQ базуються на вимірюванні двох типів інтелекту - кристалізованого та гнучкого. Ці поняття були введені в психологію в 1971 році Реймондом Кеттелом. Гнучкий інтелект позначає здатність знаходити рішення нових і несподіваних задач, тоді як кристалізований - уміння використовувати вже наявні знання і досвід. 
   Дослідження швейцарських психологів показало, що гнучкий інтелект піддається тренуванню. Вчені зібрали чотири групи добровольців і тренували їх короткочасну пам'ять за допомогою спеціальних вправ. Групи випробовуваних тренувалися по півгодини на день протягом 8, 12, 17 і 19 днів. Для кожного з таких періодів дослідники перевіряли зміни в гнучкому інтелекті учасників. 
     Чим довше учасники тренували короткочасну пам'ять, тим більше зростали їх показники в тесті на гнучкий інтелект. 
      Ці результати значущі, оскільки підвищення рівня гнучкого інтелекту також призводить до підвищення рівня загального інтелекту, який вимірюється в тестах IQ. 
   Вчені вважають, що тренування короткочасної пам'яті можут допомогти дітям із затримкою розвитку і літнім людям, які стикаються з проблемою ослаблення розумових здібностей.

Переглядів: 244 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0