Головна » 2016 » Березень » 22 » Любити Шевченка – любити Україну
22:33
Любити Шевченка – любити Україну

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності. Справедливо Великого Кобзаря – народного мислителя та творця, вважають народним пророком. Не одне покоління українців формувало свій світогляд на його творах.

Із нагоди вшанування 202-х роковин народження Тараса Шевченка в Лукімській ЗОШ І-ІІІ ступенів учні під керівництвом учителів української мови та літератури Гнатко Ганною Іванівною, Слюсенко Ніною Миколаївною підготували виховний захід, спрямований на виховання любові й поваги до спадщини, яку нам залишив геніальний поет та художник.

Захід розпочався піснею, присвяченою пам’яті Шевченка. У виконанні школярів прозвучали пісні на слова Великого Кобзаря та пісні про нього.

Школярі, читаючи присвячені Тарасу поезії, називали геніального митця своїм сучасником, бо чують його крізь століття, адже його творчість ніколи не втрачає актуальність – і сьогодні хвилює, навчає, тривожить душу. Кожен, хто повертається обличчям до загальнолюдських цінностей, іде до Шевченка, але не в минуле, а в майбутнє.

На заході були представлені книжкова виставка «Тарасові шляхи», яку підготувала бібліотекар Хорошко Л.Г. Творіння великого генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка належать до скарбів світового значення. Тарас Шевченко – наша душа, наша мудрість. Його творчість – це заповіт для всіх у справі збереження рідної мови. Зберегти і примножити та прославити у віках ім’я Шевченка - наше покликання, завдання й обов’язок. І нехай у наших серцях завжди горить зірка нашої духовності – зірка незламної боротьби за незалежність і волю, за наше майбутнє.

Жоден учень нашої школи не залишився байдужим до святкування дня народження Т.Г. Шевченка. Адже життя та творчість такої геніальної людини викликає у кожного гордість за свою країну та людей, які у ній живуть.

Учитель української мови та літератури Гнатко Г.І.

Переглядів: 258 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0