Головна » 2016 » Березень » 27 » Перехід на «Літній час»
21:02
Перехід на «Літній час»

«Літній час» з переведенням стрілок на 1 годину вперед на території України пройде 27 березня о 03:00 за київським часом. Як нагадали у Департаменті стандартизації і метрології, відділу аналізу ризиків і науково-дослідних робіт у сфері метрології, перехід на літній час здійснюється згідно з постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року.

Традиційно перехід на «літній» час здійснюється в останню неділю березня. Практика щорічного переходу на «зимовий» і «літній» час діє сьогодні більш ніж у 100 країнах світу. У деяких країнах дата переходу визначається з урахуванням регіональних традицій. Вперше годинникову стрілку перевели у Великобританії у 1908 році. У СРСР перехід на «літній» час вперше відбувся у 1917 році, а з 1981 року «літній» і «зимовий» час знову почав регулярно діяти, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Часовий перехід практикують також Європа і Мексика. При цьому країни південної півкулі, наприклад, Австралія, Бразилія, Чилі перейдуть або вже перейшли на «зимовий» час. Грузія і країни Центральної Азії останніми роками відмовилися від переходів із «зимового» на «літній» час. Не переводили стрілки годинника також Японія і Південна Корея, проте у цих країнах розглядається можливість запровадження літнього часу.

За оцінкою деяких експертів, приблизно 10-15% населення перехід на літній час може сприйняти хворобливо. Разом з тим психологи зазначають, що якихось серйозних проблем це не викликає, і вже через 2-3 дні наступає звикання, і стан людини приходить у норму.

Переглядів: 147 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0