Головна » 2014 » Березень » 17 » Попередження захворюванню на туберкульоз та важливості його своєчасного діагностування
00:52
Попередження захворюванню на туберкульоз та важливості його своєчасного діагностування

Туберкульоз - це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактеріями туберкульозу і характеризується враженням майже всіх органів людини.

Найчастіше вражаються такі органи: легені, плевра, бронхи, гортань, лімфатичні вузли, нирки, кісткова система (найчастіше це хребет), оболонки головного мозку, статеві органи, органи шлунково-кишкового тракту. Також зустрічаються випадки туберкульозу шкіри,очей.

Збудник туберкульозу переважно передається повітряно-крапельним шляхом,тому частіше вражається дихальна система людини (легені, бронхи, плевра). В організм людини збудник також може потрапити і аліментарним шляхом, тобто внаслідок вживання продуктів харчування від хворих тварин (м'ясо, сире молоко).

Джерелом збудника туберкульозу являються: хвора людина, понад 55 видів сільсько-господарських тварин, птахів, риб. Збудник туберкульозу може роками зберігатись в грунті і при потраплянні в організм людини може викликати таке захворювання. Якщо хвора людина є бактеріовиділювачем, то протягом року може заразити 15-20 здорових людей. Збудник туберкульозу від хворої людини може виділятися з мокротинням (в 95% випадків), з сечею, калом, спермою, молоком, менструальними виділеннями.

Основні симптоми: кашель, який триває більше двох тижнів, підвищення температури тіла до 38 (переважно 37-37,5), загальна слабкість, втрата апетиту, похудіння, підвищена пітливість (особливо вночі), кровохаркання, біль в грудній клітці. Характерною ознакою туберкульозу є те, що на початковій стадії хвороба, як правило, протікає безсимптомно, тобто людина немає абсолютно ніяких скарг і вважає себе повністю здоровою. Дуже часто хвороба починається проявлятися лише з однієї скарги, наприклад, з'являється тільки кашель або загальна слабкість.

При появі вище вказаних скарг або хоча б однієї з них, необхідно негайно звернутись до лікаря для встановлення діагнозу та призначення відповідного лікування. 
Профілактика туберкульозу. Серед дитячого населення використовується
туберкулінодіагностика (алергічна проба) відома ще під назвою реакція Манту, яку починають робити в 1 рік і надалі проводять щорічно один раз в рік. Даний метод профілактики туберкульозу серед дитячого населення є єдиним і використовується в усьому світі. Серед дорослих використовується метод флюорографічного обстеження органів грудної порожнини, який проводиться один раз на рік, а за рекомендацією лікаря може проводитись частіше.
Необхідно пам'ятати, що найкращий метод боротьби з будь-якою хворобою - це профілактика !
Успіх лікування туберкульозу залежить від своєчасності лікування - чим раніше почати лікування, тим більше успіхів на виліковування!

Фактори, які сприяють захворюванню на туберкульоз:

- захворювання, які призводять або супроводжуються зниженням імунітету (цукровий діабет, гормонозалежні захворювання, виразкова хвороба, наркоманія та алкоголізм, психічні захворювання, ВІЛ-інфікування, хронічні неспецифічні захворювання легень);

- неповноцінне харчування;

- стресові ситуації;

- паління;

- соціальна дезадаптація.

Симптоми туберкульозу: тривалий (більше 3-х тижнів) кашель з виділенням харкотиння або без нього, тривале підвищення температури тіла (частіше до 37.5), зниження апетиту та втрата ваги, швидка втомлюваність, підвищена пітливість (особливо в ночі), підвищена збудливість, дратівливість, біль у грудній клітці, задишка.

Щоб уберегтися від туберкульозу:

- намагайтеся вести здоровий спосіб життя (регулярно відпочивайте, не паліть і не зловживайте алкоголем);

- докладіть зусиль, щоб харчування вашої родини було якомога повно ціннішим;

- проводьте систематичне прибирання житла, провітрюйте його, не допускайте накопичення пилу;

- регулярно, не рідше 1 разу в рік, проходьте флюорографічне обстеження органів грудної клітки (для дорослих);

- слідкуйте за своєчасним проведенням туберкулінодіагностики у дітей та її результатами;

- стежте за обов’язковим щепленням вакциною БЦЖ дітей у віці 7-ми та 14-ти років (при відсутності протипоказань).

Хвороба завжди приходить несподівано, однак не варто піддаватись відчаю. Ваша доля – у ваших руках. Ваше бажання одужати, дисциплінованість у виконанні призначень лікаря, дотримуванні здорового способу життя допоможе вийти переможцем з хвороби.

Переглядів: 1148 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0