Головна » 2011 » Серпень » 6 » Правильно обрати професію — значить знайти своє місце в житті
23:10
Правильно обрати професію — значить знайти своє місце в житті


У наш час розроблено нову систему роботи по профорієнтації, яка знайшла широке визначення в наукових колах, у практиці профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю. Вихідною позицією у розробці нової системи професійної орієнтації було бачення особистості насамперед не як об'єкта, а як суб'єкта саморозвитку. Отже, професійна орієнтація може і повинна бути включеною до цілісної системи шкільної навчально-виховної роботи з учнівською молоддю. Головною метою школи є підготовка учня до виходу в самостійне життя після закінчення школи.

Правильний вибір професії — це моральне задоволення, висока самооцінка. Водночас це й висока продуктивність праці, висока якість продукції. Вибір професії — точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, де можливе й необхідне поєднання особистих і загальних інтересів.

Із метою підвищення мотивації до працевлаштування молоді на робочі професії, уявлення про підприємства району 24 січня 2011 року була  організована екскурсія для учнів 10 класу (кл.керівник Слюсенко Н.М.) на підприємства нашого району, села. Зустрічі з представниками різних професій. Під час екскурсії учні спостерігали за виробництвом, знайомлися зі специфікою та умовами праці, можливостями професійного зростання, навчання без відриву від виробництва з метою підвищення кваліфікації.

Такі зустрічі завжди викликають інтерес з боку учнів: вони дізнаються про те, що якісні зміни багатьох робочих професій потребують серйозної та глибокої підготовки молодих фахівців, що сучасне підприємство має високоефективні технології, і для роботи на виробництвах та сільськогосподарчих підприємствах необхідні висококваліфіковані спеціалісти.

Вибір професії — складний і відповідальний крок у житті кожної людини, від якого багато в чому залежить її майбутня доля. Правильно обрати професію — значить знайти своє місце в житті. Поспішність і легковажність у даному разі неприйнятні, вони можуть зруйнувати життєві устремління, дезорієнтувати кар'єрну траєкторію, тим самим роблячи людину нещасною.

 

Переглядів: 365 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: