Головна » 2011 » Серпень » 6 » Святкування Масляної в нашій школі
22:39
Святкування Масляної в нашій школі


Масляну святкують протягом тижня в кінці лютого – початок березня. Люди весело проводжають зиму. На масляну влаштовують катання на льодяних гірках, кулачні бої і обов’язково з’їсти смачний оладок або млинець.

А що ми знаємо про Масляну?

                                                   

Давним давно Зима і її товариш Карачун посперечалися з богатими, захотіли перетворити землю у мертве, засніжене царство. Дійшли до згоди, що Зима і Карачун будуть царствувати частину року, а потім прийде Весна ,і почнеться коловорот зміни пори року. Але раптом не захотіла дати дорогу Весні; їй дуже не хотілося  провалитися в підземне царство.

-  «Не піду», - сказала, йдучи з сильними завірюхами. А щоб вона пішла, потрібно провести її з гідними почестями і обов’язково у кожній хаті щоб світило сонечко.

Світла Лада обернулася синичкою і спустилася на землю. Зима не повірила своїм очам: у кожній хаті, оселі на столах стоять блюда, на яких стовпчиками лежало щось кругле і смачно пахло. Це були оладки і млинці,пекти яких навчила Лада.

Масляна починається з понеділка, який називається Зустріч. У цей день зустрічають Масляну, одягають ЛЯЛЬКУ  опудало. Вівторок – ігри, розваги. Середа – смакота. Четвер – гуляння, возять опудало на колесі, співають пісні. П’ятниця тещині вечори. Зять запрошує тещу до себе у гості. Субота – сестрам чоловіків дарують невістки подарунки, спалюють опудало і розвівають попіл на хороший урожай. Неділя – проводи, просять прощення,  і люди творять милосердні справи.

                                                                                                                                        

Таке  веселе, жартівливе свято пройшло у нашій школі. Масляною у нас була повар Тетяна Геннадіївна Махно, яка виїхала на санях із млинцями, а поряд з нею був кучер –учитель трудового навчання Микола Іванович Сурмач. Дівчата зі сміхом чіпляли хлопцям «колодки», щоб до Масляної  не оженилися.

Потім концерт, де учасниками були учні нашої школи.  Сміх, жарти, танці, пісні лунали півтори години на шкільному подвір’ї. На  завершення – оладки, млинці, вареники і гарячий чай.

 

Масляна, Масляна воротися,

До Великодня повернися.

Від Великодня до Петра,

А від Петра аж до тепла.

Переглядів: 697 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0