Головна » 2014 » Травень » 4 » Чорнобильська трагедія
20:12
Чорнобильська трагедія
 26 квітня 1986 року вибух Чорнобиля сколихнув світ , закарбувавши в пам’яті людства дату жахливої техногенної катастрофи. Сталася трагедія, увесь обсяг негативних наслідків якої дедалі чіткіше усвідомлюється з плином часу. Аварія на Чорнобильській АЕС торкнулася не лише України, Білорусі та Росії, а стала викликом усьому світу, випробуванням на здатність спільними зусиллями долати катастрофи глобального масштабу.
  Нагадаємо, о 1.23 годині 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС в результаті серії теплових вибухів був зруйнований реактор, значна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище. За розрахунками експертів, сумарний вихід радіоактивних матеріалів становив 50 мільйонів кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. В результаті катастрофи 1986 року було радіоактивно забруднено більш ніж 2,3 тисяч населених пунктів в 12-ти областях. Всього в Україні була заражена територія загальною площею 50 тисяч квадратних кілометрів. У країні налічується більш ніж 3 мільйони потерпілих від катастрофи, зокрема близько 1 мільйона дітей.  
фото  Останній, 3-й енергоблок ЧАЕС було зупинено 15 грудня 2000 року. Офіційний Київ неодноразово дорікав Заходу в невиконанні фінансових зобов’язань у зв’язку із закриттям станції. Проте, Україна минулого року самостійно добудувала ще два атомні блоки - на Хмельницькій і Рівненській АЕС. 
  Триває також робота із забезпечення безпеки саркофага над ЧАЕС. 
  Чорнобильська трагедія завдала Україні глибокої рани, з якою країна жила протягом минулих цих років й змушена буде жити ще впродовж тривалого часу. Економічні збитки, спричинені катастрофою на ЧАЕС, стали серйозним гальмуючим фактором економічного розвитку нашої молодої незалежної держави. Тягар витрат, пов’язаний з ліквідацією Чорнобильської катастрофи, який несе Україна, ще впродовж багатьох років матиме відчутний негативний вплив на економіку країни.
 
Переглядів: 366 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0