Головна » 2014 » Січень » 22 » Кобзар у нашому житті
21:16
Кобзар у нашому житті

Надходить велике свято нашого українського народу – відзначення 200 –річчя Великого Кобзаря засновника української літератури, поета, художника Т.Г. Шевченка, який є  спадщиною не тільки України, а і світу. Зацікавившись життям поета, ми відкрили маленьку сторінку із його біографії. Разом з класним керівником В.А. Колодяжною зробили пошукову роботу про наше село, повязане з Великим Кобзарем. Виявляється, що Тарас Григорович відвідав Лукім’я восени 1845 року. Він захопився місцевою природою: річкою, луками, заростями очерету, густими лісами. Він зробив декілька малюнків Лукімського пейзажу. Ось нижче поданий документ, який підтверджує, що Т.Шевченко проїздив через Лукім’я.

Лукім’я (Лукім’є) – містечко Лубенського повіту Полтавської губернії, тепер село Оржицького району  Полтавської області. Розташоване на правому березі річки Сули, за 25 кілометрів від залізничної станції Лубни. Відноситься до поселень доби Київської Русі (Лукомль). Шевченко відвідав Лукім’я, імовірно, восени 1845 за завданням Київської археографічної комісії, яке стосувалося опису історичних та археологічних пам’яток Полтавщини. У своїх «Археологічних нотатках» він записав «В сорока верстах от Лубен над Сулою местечко  Лукомья, между  земляными укреплениями осталась незначительной величины каменная четырехугольная башня, обращенная в колокольню. На верху  вместо креста московский орел». Цей запис дає підстави стверджувати, що поет відвідав Лукімя.

Цікаво те, що Тарасове надбання передається з покоління в покоління. Його твори покладені на музику. Коли у нас була зустріч з російським художником Г.М. Соломатіним із Москви, який кожного року з весни до осені створює картини Лукімського ландшафту, які експонує в Україні і за кордоном. Із цікавістю ми слухали його аматорський спів  пісень на вірші Т.Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої, думи» та інші.

Учениця 11 класу

 

Стеценко Аліна

Переглядів: 418 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0