Головна » 2012 » Листопад » 30 » Перехід на зимовий час
23:28
Перехід на зимовий час

                                            

У ніч із 27 на 28 жовтня Україна перейде на зимовий час із переведенням годинників на годину назад.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року, в останню неділю жовтня о 4 годині годинна стрілка переводиться на 1 годину назад.

Два рази на рік стрілки годинника переводяться на годину в більш ніж 100 країнах світу. В останню неділю березня - на годину вперед, в останню неділю жовтня - на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного. 20 вересня 2011 за постанову про зміну порядку обліку часу в Україні проголосували 266 народних депутатів, таким чином Верховна рада України постановила встановити з 27 березня 2011 року на території Україні час другого часового поясу з додаванням однієї години, скасувавши цим перехід на зимовий час в жовтні 2011 року, відповідно і наступний за цим перехід на літній час.

18 жовтня 2011 Верховна Рада Україна передумала і прийняла постанову «Про визнання такої, що втратила чинність, постанови Верховної Ради України« Про зміну порядку обчислення часу на території України», за це рішення проголосували 295 народних депутатів з 349 зареєстрованих в цей день у сесійній залі. Новою постановою визнається, що постанова від 20 вересня 2011 втратила чинність, також запропоновано уряду протягом одного місяця з дня набрання чинності нової постанови внести на розгляд Верховної Ради проект закону про порядок обчислення часу на території України. З цього випливає, що перехід на зимовий час в Україні відбудеться в звичайному режимі.

В 2012 році Перехід на зимовий час припадає на 28 жовтня. Перехід на зимовий час зумовлює стрес і загострення хвороб.Багато хто чекає цього моменту з нетерпінням: завдяки тому, що стрілки годинника переводять назад, вранці можна буде ще цілу годину не вилазити з ліжка.

Але ця, звична гра з часом, має також зворотній бік. Переведення стрілок годинника впливає і на фізичний, і на психологічний стан людини. Такий перехід для організму людини не лишається без шкідливих наслідків наслідків. Як убезпечити свій організм розповідає кореспондентові УНІАН лікар Олег ЛОМІН.

Щоосені, у момент переходу на зимовий час, багато людей відчувають на собі симптоми десихроноза. Наслідками цього стану є зміна різних фізіологічних і психічних функцій організму через порушення добових ритмів. Це означає, що наш внутрішній біологічний час перестає синхронізуватися із зовнішнім часом. На психологічному рівні стан десинхроноза призводить до підвищеної стомлюваності, зниження працездатності, настрою, виникає емоційна нестриманість, дратвливість, порушується сон. Це стосується усіх людей, навіть абсолютно здорових. У людей зазвичай виникає депресія.

Вона має властивість сезонності і дуже часто розвивається у людини восени. Так влаштовано в природі, що для нашої нервової системи потрібні добра освітлюваність та сонце. Коли кількість сонячних днів зменшується, то нервова система опиняється у стані зниженого тонусу і це спричиняє розвиток депресії. 
  Коли на цьому тлі ще й переводять стрілки годинника, це ускладнює ситуацію. Не має різниці, в який бік переводять стрілки. Важливий сам факт цього стрибка. Наш внутрішній біологічний годинник працює за інерцією, ми не можемо його одномоментно перелаштувати.

Адже тільки зовні ми живемо в новому часі, з різницею в годину, а внутрішній час всередині організму тече по-старому.

Особливо потрібно стежити за станом свого здоров`я людям, у яких є хронічні захворювання. Можуть загостритися такі хвороби як гіпертонія, бронхіальна астма, виразкова хвороба шлунка, низка ендокринних захворювань, ревматичні й інші захворювання. 
  Це пов`язано з тим, що переведення стрілок годинника зачіпає певні фізіологічні процеси в нашому організмі. Переведення стрілок не є причиною цих захворювань, але зумовлений ним стрес дає поштовх до загострення хвороб.

Період адаптації до нового часу може тривати протягом 10-14 днів. Людський організм має значний запас міцності і здатен пристосовуватися – на це досить двох тижнів. 
  Можна і потрібно допомогти перейти організму на новий час. По-перше, зважаючи на те, що поступова перебудова організму триває близько двох тижнів, на цей період потрібно постаратися зменшити фізичні і психологічні навантаження, як на роботі, так і удома.

Якщо є можливість відкладіть складні справи, або, принаймні пересуньте їх на пізніший термін. А в перші дні, особливо в перші три дні, просто необхідно дати організму більше сну. Просинаючись за новим часу, лягати спати потрібно по старому часу. В усякому разі, потрібно подовжити тривалість сну на годину, незважаючи, у який бік переводять стрілки.

Варто зазначити, що переведення стрілок у ніч з п’ятниці на суботу було б правильніше з точки зору організму – ми б прожили за новим часом не лише неділю, а й суботу.

Переглядів: 528 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0