Головна » 2012 » Травень » 1 » З святом 1 травня
22:35
З святом 1 травня

Травневі свята мають древню історію. Три тисячі років назад жителі Древньої Італії поклонялися богині Майї — покровительці землі і родючості. На честь неї останній місяць весни назвали травнем, а в його перший день влаштовувалися гуляння і торжества. Історія свята 1 Травня, Дня солідарності трудящих, починається з липня 1889 року.Тоді Конгрес II Інтернаціоналу прийняв доленосне рішення про щорічне святкування «всім світовим пролетаріатом» цього священного дня на згадку про героїчну боротьбу американських робітників в Чикаго проти капіталістів і експлуататорів.

Комуністи вперше відзначили 1 Травня в 1890 році у Варшаві. За радянських часів 1 Травня, що став фактично державним святом, любили не стільки за солідарність з робітниками всього світу, скільки за те, що травневі свята і День Перемоги давали можливість і пригадати про прекрасні трудові традиції і про минулу війну, і скопати городи, посадити картоплю, морквину і цибулю.

Країни колишньої східної демократії вже прийняті в ЄС і НАТО і забули, що 1 Травня треба з кольорами колонами марширувати мимо трибун з партійними бонзами. У республіках колишнього СРСР все інакше: у Казахстані 1 Травня святкується як День єдності народів Казахстану. У Києві цього дня комуністи йдуть на площі, а народ валить в ліс шашлики смажити.

У деяких країнах 1 Травня як і раніше державне свято. Наприклад, в ЮАР День солідарності проводиться під патронатом влади. Профспілки організовують виставки виробів народної творчості, розпродаж товарів ширвжитку за пониженими цінами, представлення самодіяльних і професійних музичних колективів.

На Сіцілії все від малого до старого в першотравневі дні збирають лугові ромашки, які, по місцевих поверьям, приносять щастя. У Іспанії 1 Травня вважається Святом всіх кольорів. Для берлінської поліції 1 Травня не червоний, а чорний день календаря. Багаточисельні партії і рухи проводять цього дня мітинги, які незмінно закінчуються бійками і колотнечами, а ліві і екстремісти-антиглобалізм владнують погроми в багатих і етнічних кварталах німецьких міст.

Прагматичні американці 1 Травня працюють. Країни Європи теж не згадують американських робітників. Але в Англії 1 Травня — вихідний. У 1977 році, коли лейбористська партія була у влади, цей день став державним святом, що викликало у консерваторів шок. «Ну ось, діждалися — скоро і у нас буде соціалізм», — писала лондонська «Таймс».

 

Переглядів: 428 | Додав: lukimia | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0